İzmir'de Adliye binasında gerçekleştirilen alçak saldırıda polisin kahramanlığı öne çıktı. Polisin dikkati ve önlemleri İstanbul Ortaköy'deki Reina Bar saldırısının benzeri bir  facinın önüne geçti.

Saat 16:00 sularında gerçekleşen saldırı, Adliye girişinde bomba yüklü araçla yapıldı.Meydana gelen büyük bir patlamanın ardından polis ve adliye binasına ağır mühimmatlarla girmeye çalışan 3 terörist arasında çatışma çıktı. Çatışmada 2 terörist öldürüldü, 1 diğer terörist ise yaya olarak kaçtı. Adliye civarında bir inşaat bölgesine doğru kaçan teröistin yakalanması için helikopter destekli operasyon başlatıldı.

SALDIRI SONRASI ÖLEN VE YARALANLAR VAR! 2 ŞEHİT 10 YARALI

Saldırı bölgesinden olaya şahit olan görgü tanıklarının ifadeleri ve aöıklamalarına göre ölen ve yaralanlar olduğu yönde. Ajanslara göre en az 1'i ağır 10 yaralı olduğu belirtiliyor.

İzmir'de öldürülen teröristin cesedi

POLİSİN DİKKATİ VE KAHRAMANLIĞI:

Bu arada saldırıda dikkat çeken bir diğer detay ise polisin aldığı önlemler ve saldırıya karşı verilen ani karşılık. İddiaya göre üzerlerinde roket, el bombası ve uzun namlulu silahlarla adliye binasına girmeye çalışan teröistler polisin sert ve yerinde müdahalesiyle karşılaştı. Kapı girişinde başlayan çatışmada saldırgan 2 terörist öldürüldü, 1 terörist ise kaçtı. Görgü tanıklarının anlattıklarıa göre adliye binasına teröristlerin girmesi durumunda, İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'da olduğu gibi çok sayıda ölü ve yaralının olabileceği bir faciaya olabileceği ifade ediliyor.

 

 

İzmir Adliyesi'ne Reina benzeri saldırı: 2 şehit çok sayıda yaralı

İzmir Adliyesi'ne bomba yüklü araçla saldırı: 2 terörist öldürüldü..
05.01.2017

İzmir Adliyesi'ne bomba yüklü araçla saldırı: 2 terörist öldürüldü..

İLGİLİ HABER