Bu sabah terör örgütü IŞİD'e yönelik çok sayıda ilde eş zamanlı operasyonlar başladı. Gözaltı sayısı artıyor. Operasyonlar hala devam ediyor..

ANKARA'DA DÜĞMEYE BASILDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) Şube ekiplerince terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, çoğu yabancı uyruklu 60 şüpheli gözaltına alındı. Sabaha karşı Ankara'nın Sincan, Çubuk, Yenimahalle ve Mamak ilçelerinde birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çoğu yabancı uyruklu 60 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet'e götürüldü.

İZMİR'DE YAKALANAN TERÖRİSTLERDE FETÖ DETAYI: EYLEM HAZIRLIĞINDAYDILAR

İzmir'de düzenlenen operasyonda, IŞİD silahlı terör örgütü adına çatışma bölgelerine gidip kente dönen ve çatışma bölgelerindeki teröristlerle bağlantıyı sürdüren, İzmir'de eylem hazırlığında oldukları ileri sürülen 9 kişi yakalandı. Aramalarda, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'e ait çok sayıda kitap da ele geçirildi.
İzmir IŞİD Operasyonu ve Yakalanan FETÖ Kitapları

İSTANBUL VE KOCAELİ'DE OPERASYON: ÇOĞUNLUĞU SURİYELİ ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Esenler, Şişli, Bağcılar, Bahçelievler, Maltepe, Sultanbeyli, Sancaktepe, Güngören, Beyoğlu, Pendik ve Ümraniye ilçelerindeki 20 adreste ve Kocaeli'nde bir adrese operasyon düzenleyen ekipler, F.Z, Y.S, M.K, İ.K, Y.K, İ.A, M.Ç, Ö.Y, S.U, Y.A, F.T, A.U, V.K, H.E, R.C.K, A.T, B.S. ile yabancı uyruklu A.W olmak üzere 18 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin ikamet ve araçlarında yapılan aramada çok sayıda dijital malzemeyle örgütsel doküman ele geçirildi. 
Ayrıca operasyonda yakalanan 10'u çocuk 14 yabancı uyruklu kişi, sınır dışı işlemleri için bölge polis merkezlerine teslim edildi.

Suriyelilerin kaldığını otele baskın

ŞANLIURFA'DA 150 SURİYELİ POLİS BASKINIYLA GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa’da polis tarafından, terör örgütü DEAŞ’a yönelik Suriyeli’lerin kaldığı otel ve evlere düzenlenen eş zamanlı operasyonda 150 kişi gözaltına alındı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı baskınlarda 150 Suriyeli gözaltına alındı.

Halen devam eden operasyonda Suriyeli şüphelilerin kaldığı otel ve evlerde yapılan aramada çok sayıda dokümana da el konuldu. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen şüphelilerin, IŞİD ile irtibatlarına yönelik sorgulanacağı bildirildi.

IŞİD militanı Türkiye

GAZİANTEP'TE ÇOĞUNLUĞU SURİYELİ 47 GÖZALTI VAR

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, belirlenen 51 adrese operasyon düzenledi. Terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları ve örgütsel faaliyetlerde bulundukları iddiasıyla 47 zanlı gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü.
Son dakika: Türkiye'de IŞİD'e büyük darbe: Sayı 500 kişi...

BURSA'DA 46 GÖZALTI
Operasyonlarda IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.Son dakika: Türkiye'de IŞİD'e büyük darbe: Sayı 500 kişi...

KONYA'DA 75 GÖZALTI
Konya’da ise terör örgütü IŞİD’a yönelik yapılan soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 75 kişiye yönelik operasyon başlatıldı. Eş zamanlı sürdürülen operasyonda 30’dan fazla kişi gözaltına alındı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü EŞİD'eyönelik yapılan soruşturma kapsamında 75 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. 
Son dakika: Türkiye'de IŞİD'e büyük darbe: Sayı 500 kişi...

PİŞKİN TERÖRİSTLER: 'YAKIŞIKLI ÇIKAR MIYIZ?'

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Şüphelilerden birinin, kendisini görüntüleyen gazetecilere "Yakışıklı çıkar mıyız? Biraz yakışıklı çıkarız mıyız?" dedi.
Son dakika: Türkiye'de IŞİD'e büyük darbe: Sayı 500 kişi...

İŞTE İLLERE GÖRE GÖZALTINA ALINLAR..

ADANA'DA EYLEM HAZIRLIĞINDAKİ 25 KİŞİ YAKALANDI ..  BİNGÖL'DE 17 GÖZALTI... ADIYAMAN MERKEZLİ 5 İLDE 10 GÖZALTI.. ELAZIĞ'DA 12 GÖZALTI... ÇORUM’DA IŞİD OPERASYONU: 19 GÖZALTI.. HATAY'DA 38 KİŞİ YAKALANDI... DİYARBAKIR'DA 4 GÖZALTI... ANTALYA'DA 10 GÖZALTI... 

Son dakika: Türkiye'de IŞİD'e büyük darbe: Sayı 500 kişi...