Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Kaynak, yılbaşı gecesi 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısını yapan teröristin uyruğunun belli olduğunu, ‘teröristin Uygur olma ihtimalinin yüksek olduğunu’ söyledi.

İFADELERDE İKİ SALDIRGAN DETAYI
Reina saldırısı sonrası ifadesi alınan tanıklar da iki saldırgan olduğuna ilişkin ifade vermişti. Saldırıdan eş sayesinde yara almadan kurtulan Sinem Uyanık iki kişinin silahla etrafa ateş ettiğini söylemişti. Bir başka görgü tanığı müşteri de içeri de sağ olan herkesin kafasına sıkarak öldürdüklerini gördüğünü, saldırganların birden fazla olduğunu, çapraz ateş altına alındıklarını belirtmişti. Kulüpte çalışan bir garson da ifadesinde saldırganların iki kişi olduklarını ve silahla içeriyi taradıklarını anlatmıştı.

Saldırıdan kurtulan Suudi’den de benzer iddia: Saldırgan yalnız değildi 3 kişilerdi

Saldırıdan kurtulan Suudi vatandaşı, Al Arabia'ya verdiği röportajda gece kulübü saldırganının yalnız olmadığını iddia etti.

“BİRİ KADIN, ÜÇ KİŞİYDİLER VE EĞİTİMLİYDİLER”

Al Arabiya’ya olay anını anlatan Khashoggi, saldırıyı tek bir kişinin değil, üç kişinin gerçekleştirdiğini öne sürdü. Saldırganlardan birinin kadın olduğunu ifade eden Khashoggi, bir kişinin “o kadın neden bizi öldürmek istiyor” diye bağırdığını duyduğunu da ekliyor.

Reina Saldısınrından kurtulanlar

Saldırganların silah kullanma konusunda deneyimli ve iyi eğitilmiş olduğunu düşünen Khashoggi, iddialarını şöyle sürdürdü: “Rastgele ateş açmıyorlardı. Bunun yerine masalar arasında dolaşıp direkt hedef alıyorlardı.”