Çanakkale belediye başkanı Ülgür Gökhan yeni anayasanın bizzat FETÖ'cüler tarafından hazırlandığını iddia etti. 7 Haziran genel seçimleri sonrasında Çanakkale'de AKP'nin tek başına iktidar olamaması nedeniyle pilav dağıtan Gökhan havuz medyası tarafından "HDP barajı geçtiği için pilav dağıttı" haberleriyle eleştirilmişti. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İşte Bozcaadahaber.net muhabiri Serkan İlik'e gündemi değerlendirdi.

AKP’nin değiştirmek istediği anayasayı FETÖ’nün yaptığını iddia eden Başkan Gökhan, sandıktan evet çıkması durumunda Türkiye’nin Hitler, Musolini gibi dönemleri göreceğini iddia etti.

"50 yıldır demokrasi nöbeti tutuyorum" 

Gökhan, "Demokrasi Nöbetlerine katılmadığım için AKP tarafından sıkça eleştirildim. Darbe gecesi herkes kaçışırken darbeye karşı ilk tweeti ben attım. 50 yıldır demokrasi nöbeti tutuyorum, 1 ay değil..."

"Çanakkale köprüsü olmalıydı ve oldu"

"Çanakkale köprüsü olmalıydı ve oldu. Daha önce yerine itirazımız vardı ama yeri değişti. Yeri Kilitbayır ve Çanakkale arasındaydı. Şehrin üstünden tabii olmaz. Nitekim kabul gördü şu anda uygun bir alana Gelibolu-Eceabat, Çanakkale- Lapseki arasındaki bir mevkiiye yapılabiliyor. Tabii bu bir ülkenin ulaşım konusunda bir rahatlamasını sağlıyor. Özellikle Avrupa’dan Anadolu’ya giden trafiğin buradan geçerek Bursa-İzmir Karayolu’na bağlanması oradan da Ege ve Anadolu’ya gitmesi önemli. Çanakkale’nin konutsal anlamda kalabalıklaşmasının, aşırı nüfuslaşması açısından ben bir sıkıntı görmüyorum. Böyle bir patlama beklemiyorum. Ancak şu şartla; Mevcut 1/100 bin planı bozmamak kaydı ile. O plan bozulmazsa her şey sağlıklı bir şekilde ilerler."

"Hayır çıkması ülkeyi rahatlatır" 

"Hayır çıkacağı kesin. Ben yüzde 60 Hayır bekliyorum Çanakkale’de. AKP’nin birinci parti çıkması ile refarandumun bir alakası yok. Şu anda seçimde değiliz. Bu ülkenin yönetim sistemi ile ve genel rejimle ilgili bir konu. Şimdi yine önümüze geldiler, bize Evet deyin. Niye Evet diyeceğiz? Bu duruma mı Evet diyeceğiz? Bakın bir şey dikkatimi çekiyor, Evet ile ilgili bir savunma yok. Sadece suçlama var. Bir de saçma bir suçlama var. PKK, HDP, EMEP, DHKPC, vs falan tamam ben de şimdi devam ediyorum, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Vatan Partisi’de Hayır diyor. Vay FETÖ'cüler vay. Şunu da söylemek lazım Cumhuriyet Halk Partisi, hiçbir zaman PKK ile bir araya gelmedi. Ama sen geldin. Oslo’da görüştün, İmralı’da da görüştün, haburdan geçirdin hepsini yaptın."

"FETÖ darbe yapabilseydi o da bunu yapacaktı"

"Şimdi KESK’leri, solcuları içeriye atıyorlar. FETÖ darbe yapabilseydi o da bunu yapacaktı. Çünkü aynı kafa yapısı. Ve ben başka bir şey iddia ediyorum. Bu anayasayı FÖTÖ yapmıştır. Bu kadar kısa zamanda böyle bir metin olamaz bu hazırlanmış. Paket de duruyordu. Kim hazırlamış bu anayasayı? Mesela 80 anayasasını Aldıkaçtı diye bir adam hazırladı. Hangi akla göre yazılmış? Hangi heyet? Oradaki milletvekillerinin yazacağı iş mi bu? Bu daha önce rafta duran bir taslak, olay böyle olunca çıkardılar. Bu anayasaya evet çıkarsa ne olacağı belli. Söylememe gerek yok. Açın tarih kitaplarını okuyun. 1939’ları 38’leri okuyun. Hitler’imi istersin, Musolini’yi mi istersin?"

bozcaadahaber.net / Serkan İlik

Devlet Bahçeli: Millete bunu anlatamazsak kimse 'Evet' demez!
10.02.2017

Devlet Bahçeli: Millete bunu anlatamazsak kimse 'Evet' demez!

İLGİLİ HABER
Kemal Kılıçdaroğlu: Akademisyenlerin ihracı ahlaksızlıktır
10.02.2017

Kemal Kılıçdaroğlu: Akademisyenlerin ihracı ahlaksızlıktır

İLGİLİ HABER